Jste zde: Úvodní stránkaAktuality O přírodě MSK slovem, fotografií i kreslenou ilustrací

O přírodě MSK slovem, fotografií i kreslenou ilustrací

V rámci projektu jsme vydali tolik očekávanou knihu o přírodních krásách regionu. Tříletá práce, na které se v projektu partnersky podílela především Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky, vyvrcholila v sobotu 5. 10. 2013 v 11:00 hodin slavnostním křtem v Literární kavárně knihkupectví Academia na Masarykově náměstí v Ostravě.

Obrazová publikace „Příroda a krajina Moravskoslezského kraje“ je mezi publikacemi svého druhu poměrně neobvyklá. Je originální nejen slohem doprovodného slova, ale i grafickým zpracováním. Editoři měli odvahu pro netradiční kombinaci ryze profesionálních fotografií s naivními ilustracemi osobitého malíře a grafika Petra Válka.

Výsledkem je nad očekávání kompaktní celek blízký širokému okruhu příjemců, mezi kterými může být dospělý čtenář stejně jako dítě. Kniha bude bezplatně distribuována zejména do knihoven, škol a na úřady.